Sikerrel zajlott a BETegszervezetek Akadémiája első képzése

2016.10.11. | Kategóriák: Rendezvények

Az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete (AIPM) megalakulása óta törekszik a betegszervezetekkel ápolt kapcsolatok megerősítésére Magyarországon. Ennek egyik eredményeként 2016-ban egy új, különleges kezdeményezést indított útjára BETegszervezetek Akadémiája (BETA) címmel. A program tudományos partnere a Semmelweis Tudományegyetem, míg szakmai partnerei a Nemzeti Betegfórum valamint a Betegszervezetek Magyarországi Szövetsége és az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet. A júniusi nyitó rendezvény után, a képzéssorozat 2016 szeptemberében kezdődött el.

A BETegszervezeti Akadémia első képzési napja 2016. szeptember 29-én került megrendezésre a budapesti Benczúr Hotelben „Forrásteremtés a mindennapokban. Elmélet és gyakorlat.” címmel. Az eseményen 61 betegszervezeti résztvevő képviseltette magát az ország egész területéről. Összességében elmondható, hogy a betegszervezetek örömmel, és nagy számban vettek részt a képzésben, amit a legtöbben hiánypótlónak tartanak.

A rendezvény első előadója, Szilárd Boglárka az Innopod Solutions Kft. munkatársa volt, aki a „Pályázati források leghatékonyabb kihasználása (Norvég, EU, MagnetBank, pafi.hu)” címmel tartott előadást. A betegszervezeti képviselők visszajelzései alapján elmondható, hogy ezt az előadást várta a hallgatóság a legjobban. Az elméleti kérdések mellett sok, a gyakorlatban is jól használható ismerettel gazdagodhattak a résztvevők.  
A fenti előadást követően hallgathatták meg „Hogyan lesz a legeredményesebb egy betegszervezet és egy gyógyszergyártó együttműködése?” címmel Dr. Majorosi Emese az AbbVie Kft.  kommunikációs és betegkapcsolati vezetőjének prezentációját. Dr. Majorosi Emese előadásából kiderült, hogy a betegszervezetek és a gyógyszergyártó cégek közös célja, hogy növeljék az adott betegségek ismertségét az érintett betegek és a tágabb környezet körében, javítsák az adott betegségekről szóló ismeretek hozzáférhetőségét és az adott betegségben szenvedő betegek életminőségét, valamint hozzájáruljanak az ellátás színvonalának javításához.
A nap harmadik előadójaként Pogányné Bojtor Zsuzsanna a Magyar Williams Szindróma Társaság elnöke osztotta meg tapasztalatait a pályázatok írásának nehézségeivel kapcsolatban. Többek között felvázolta, hogy egy pályázat írásának alkalmával a feladatot milyen projektekre érdemes bontani, a pályázás esetleges buktatóira és arra is, hogy a sikeres projektpályázat eléréséhez milyen lépések szükségesek.   
A rendezvény záró programja a korábban már előadó Szilárd Boglárka gyakorlati előadása volt. A workshop alkalmával a résztvevőknek együttműködve kellett megoldaniuk az előadó által kiosztott feladatokat, így a pályázatok írásakor legkönnyebben elkövethető hibákra és azok helyes használatára hívta fel az oktató a figyelmet.       
A program honlapján, a beta.info.hu oldalon a későbbiekben elérhetők lesznek az egyes előadások, valamint a hozzájuk kapcsolódó oktatási segédanyagok, hiszen az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete azokra is gondol, akik szívesen vesznek részt egy távképzésben, de nem tudnak jelen lenni az egyes rendezvényeken.

 

 

Vissza