Betegszervezetek Akadémiája (BETA) - 2017.04.26.

2017.05.04. | Kategóriák: Rendezvények, Hírek

2017. április 26-án került sor az idei év második Betegszervezeti Akadémiájára, összességében pedig az ötödik ilyen eseményre. Az előző, februári rendezvény tapasztalatai azt mutatták, hogy a betegszervezetek továbbra is érdeklődéssel fogadják az eseményt, ezen a rendezvényen 34 betegszervezet 57 résztvevővel képviseltette magát az ország egész területéről.

Az előadás címe a „Gyakorlati tudnivalók - forrásteremtés, jogi környezet, aktualitások” volt, az összes előadás tehát e témák köré épült fel.

Meglepetésvendégként Fenyvesi Zoltán, születése óta mozgáskorlátozott fiatalember tartott egy motivációs beszédet az egybegyűlteknek. Őt a nagyközönség Till Attila filmjéből, a „Tiszta szívvel” című alkotásból ismerheti. Beszédében saját példáján keresztül a kitartás fontosságát hangsúlyozta, hiszen minden közösségnek, amelybe ugyanúgy a betegszervezetek is beletartoznak - munkájukhoz erre a tulajdonságra égető szüksége van. A résztvevői visszajelzések alapján előadása nagy sikert aratott a közönség körében, személyes példáját nagyra értékelte a publikum.

A rendezvény első előadója, Vidor Eszter kommunikációs szakember volt a „Védőháló a lelki egészségért” Alapítvány részéről, aki a forrásteremtésről tartotta workshoppal egybekötött előadását. Ennek ismerete talán az egyik legfontosabb a betegszervezet szempontjából; a források minél hatékonyabb felkutatása, illetve azok megfelelő használata meghatározó a működés, a képviselt betegek okán. E témakör hathatós ismerete tehát szervezetileg az egyik leginkább érdeklődésre számot tartó téma, ez a hallgatói visszajelzésekből is nyilvánvaló volt.

Második előadóként Palánkai Gábor cégépítési szakember folytatta hasonló témakörben tartott prezentációját, amelyben arról értekezett, hogyan lehet minél könnyebben támogatókat szerezni. Előadásából nem hiányzott a marketing ismertetése - többek között ezen keresztül ismertette a lehetőségeket. Akárcsak az első előadás, úgy ez is fokozott érdeklődés mellett zajlott le, a résztvevők ennek a kiosztott kérdőíveken is hangot adtak.

A szünet után harmadik előadóként Dr. Kelemen Kinga, ügyvéd a betegszervezetek működésével kapcsolatosan azok jogi vonatkozásait emelte ki, legyen szó (a rendezvény tematikájához kapcsolódóan) a támogatásokról, más szervezetekkel való együttműködésről, rendezvényszervezésről, de akár a kommunikációról is - mindezeket a jogi tematika szintjén érintve.

Negyedikként Szabó Bálint, az Állami Egészségügyi Ellátó Központ főosztályvezetője következett, aki az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Tér (EESZT) bevezetéséről szólt. Ez egy az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK) irányításával kifejlesztett, felhőalapú elektronikus rendszer, amely összekapcsolja egymással a kórházi, a járóbeteg- és a háziorvosi ellátást, a gyógyszertárakat, a mentőszolgálatot, az ágazatirányítást és a lakosságot. Az, hogy ezt mennyire tudják majd hasznosítani a betegszervezetek - volt többek között az előadás témája.

Következőként Koltai Tünde, a Betegszervezetek Magyarországi Szövetségének (BEMOSZ) elnöke, saját példájukon keresztül bemutatva, beszélt a nemzetközi szervezetekkel való együttműködés lehetőségeiről, a velük való minél sikeresebb kapcsolatépítésről. Előadásában kitért az Európai Unió releváns szervezeteire, amelyek ilyen jellegű együttműködés elősegítésére jöttek létre, valamint szólt az egészségértés fontosságáról is.

Végül, a nap zárásaként Markos Ádám, a Rehabjob szakmai vezetője a megváltozott munkaképességű munkavállalók és fogyatékossággal élők toborzásával és integrálásával kapcsolatban tartotta meg előadását, amelyben többek között kitért arra, nemzetközi és hazai viszonylatban milyen lehetőségei vannak az ilyen státuszban lévő embereknek a munkavállalás terén, alkalmazásukkal kapcsolatban milyen igények merülnek fel, illetve az összlakosságon belül milyen arányban vannak az így munkát vállalók.

Vissza